Opony rolnicze w rozmiarze 7.50-16 i 750-16

Znaleziono 37 opon rolniczych.

Na tym opisem prezentujemy opony rolnicze w rozmiarze 7.50-16 i 750-16 które znajdują zastosowanie w pojazdach rolniczych. Prezentowane opony są produktami nowymi z gwarancją producenta. Posiadamy 37 pozycji z podanego rozmiaru. Kupując opony zastanów w jakim podłożu rolniczym będzię użytkowana opona.

Opony rolnicze 7.50-16

Prezentujemy opony rolnicze w rozmiarze 7.50-16 spośród opon dostępnych w naszej ofercie. Nasza oferta jest bogata w opony sprawdzonych producentów polskich jak i zagranicznych spośród producentów z całego świata, co gwarantujące wysoką jakość produktów. W naszej ofercie znajdują się opony od klas ekonomicznych (budżetowych) takich marek jak (Hellas, Farmking, Trayal) do marki klasy wyższej (Mitas, Cultor, Kleber).

Oferta opon w rozmiarze 7.50-16 dotyczy opon należących do gałęzi gospodarki jakim jest rolnictwo, gdzie stosuje się je jako część zamienną do maszyn rolniczych. Głównie opony rolnicze 7.50-16 wykorzystuje się jako część składową kół przednich w ciągnikach rolniczych np. popularne w naszym kraju modele Ursusa, bądź występują modele opon 7.50-16 które są montowane na oś do przyczepy rolniczej.

Związku z wykonywaną pracą opony rolnicze muszą się charakteryzować odpowiednia konstrukcją bieżnika dostosowaną do terenu po którym będą pracować. Jeśli chodzi o opony 7.50-16 możemy wyróżnić cztery typy bieżników. Pierwszy podstawowy bieżnik – rowek to gładka opona z dwoma wzdłużnymi rowkami stosowane w ciągniku. Drugi bieżnik to kostka z agresywnym klockami umieszczonymi na całej szerokości opony stosowane przy gorszych warunkach nawierzchni zapobiegając zagrzebywania się. Trzeci bieżnik jodła stosowany na osie napędowe z choinkowym układem poprzecznych klocków pozwalające skutecznie przenosić napęd bez straty mocy wytworzonej przez silnik. Ostatni rodzaj bieżnika jest stosowany w przyczepach rolniczych i jest to opona o szerszym balonie pozwalająca na przenoszenie większych obciążeń na koło. Bieżnik zwykle to gładkie rowki o sinusoidalnym kształcie przypominające fale bądź zygzaki.

Opony z podanego rozmiaru posiadają następujące zamienniki

Rozmiar Wysokość mm Szerokość mm
280/70 R16 798 mm 285 mm
250/80 R16 804 mm 259 mm
Zamienniki to obliczone rozmairy na podstawie wysokości opon rolniczych i moga być obarczone błedem. Nie mogą stanowić podstawy reklamcji

Producenci opon rolniczych

  Infolinia:

  32 706 10 14


Ustawienia

W każdej chwili możesz zmienić swoje preferencje dotyczące plików cookies w ustawieniach przeglądarki. Szczegółowe informacje znajdziesz w naszej Polityce Prywatności.

Analityka

Pliki cookie umożliwiają gromadzenie anonimowych informacji dotyczących aktywności użytkowników na stronie, co przekłada się na możliwość ciągłego doskonalenia naszego serwisu i sprawienia, że korzystanie z niego staje się bardziej intuicyjne.

Marketing

Analizujemy Twoje przeglądane treści i zakupy na naszej stronie, aby lepiej dostosować wyświetlane reklamy do Twoich zainteresowań. Dzięki temu prezentujemy Ci reklamy, które są bardziej przydatne i interesujące z Twojej perspektywy.