Opony rolnicze w rozmiarze 6.00-16 i 600-16

Znaleziono 44 opon rolniczych.

Powyżej prezentujemy opony rolnicze w rozmiarze 6.00-16 i 600-16 które używa się w rolnictwie. Prezentowane rolnicze ogumienie jest produktem nowym z gwarancją producenta. Możemy zaoferować 44 pozycji z podanego rozmiaru. Poszukując ogumienia zastanów w jakim terenie będzię użytkowana rolnicza opona.

6.00-16

Serdecznie zapraszamy do zapoznania się z naszą ofertą opon należącą do segmentu opon o zastosowaniu w gałęzi przemysłu rolniczego. Powyżej przedstawione opony są oponami przednimi z zastosowaniem do ciągników rolniczych wiodących firm takich marek jak Zetor, Ursus itd. Rozmiar nominalny tych opon to 6.00-16. Opony o danym rozmiarze pozwalają na ich montaż na oś przednią do ciągnika. Opony rolnicze 6.00-16 montowane na oś przednią możemy podzielić na opony przednie z napędem i bez napędu. W przypadku rozmiaru opony 6.00x16 montowane są opony bez przedniego napędu, gdzie stosuje się standardowe opony rowkowe bądź w tzw. „kostkę”.

Oznaczenia na oponach 6.00-16 pozwala na odpowiednie dobranie opon do konkretnego typu pracy. Z dodatkowych parametrów możemy wymienić indeks dający przedstawiający maksymalne dopuszczalne obciążenie, typ konstrukcji, model itd. Ładowność określamy podanym indeksem obciążenia, lecz możemy określić ją poprzez ilość płócien (PR). Ważne jest by wartość ładowności nie była przekraczana co może doprowadzić do uszkodzenia opony. Dzięki większej ilości płócien możemy wykonywać cięższe prace, również w niesprzyjających warunkach (teren leśny, zbocza górskie) i stosować większe obciążenie. Dodatkowo przy ciężkich warunkach wykonywanych prac jak błoto i nie równe podłoże warto wybrać opony z agresywniejszym bieżnikiem i większą ilością żłobień i klocków. Opony rolnicze w rozmiarze 600x16 sa montowane ciągnich takich jak Ursus C330 /C-330 Poprawny dobór opon 600-16 do swojego ciągnika przyczyni się do jego efektywnego wykorzystania i bardzo dobrej kultury pracy, a przy odpowiednim wyborze mogą pomóc Państwu nasi konsultanci.

Opony z podanego rozmiaru posiadają następujące zamienniki

Rozmiar Wysokość mm Szerokość mm
240/70 R16 737 mm 240 mm
210/80 R16 734 mm 210 mm
180/90-16 730 mm 180 mm
Zamienniki to obliczone rozmairy na podstawie wysokości opon rolniczych i moga być obarczone błedem. Nie mogą stanowić podstawy reklamcji

Producenci opon rolniczych

  Infolinia:

  32 706 10 14


Ustawienia

W każdej chwili możesz zmienić swoje preferencje dotyczące plików cookies w ustawieniach przeglądarki. Szczegółowe informacje znajdziesz w naszej Polityce Prywatności.

Analityka

Pliki cookie umożliwiają gromadzenie anonimowych informacji dotyczących aktywności użytkowników na stronie, co przekłada się na możliwość ciągłego doskonalenia naszego serwisu i sprawienia, że korzystanie z niego staje się bardziej intuicyjne.

Marketing

Analizujemy Twoje przeglądane treści i zakupy na naszej stronie, aby lepiej dostosować wyświetlane reklamy do Twoich zainteresowań. Dzięki temu prezentujemy Ci reklamy, które są bardziej przydatne i interesujące z Twojej perspektywy.