Regulamin składania zamówień za pośrednictwem witryny opony-rolnicze.net

Regulamin Sklepu Internetowego opony-rolnicze.net bedącego własnością firmy "Hurtopony " określa zasady składania zamówień oraz sprzedaży opon i akcesorii firmy Hurtopony zapośrednictwem Sklepu Internetowego opony-rolnicze.net.

1. Właścicielem witryny opony-rolnicze.net jest firma Hurtopony z siedzibą w Czeladzi mieszącą się przy ul.Mazura 3 , 41-453. NIP: 629-236-02-56
2. Zamówienia za pośrednictwem sklepu opony-rolnicze.net przyjmowane są 24 godziny na dobę przez cały rok.
3. Zamówienia złożone w dni powszednie po godz. 18.00, w soboty, w niedziele oraz w święta będą rozpatrywane następnego dnia roboczego.
4. Zamówiony towar będzie dostarczany przesyłką kurierską lub spedycją.
5. Koszty przesyłki zależą od ilości oraz gabarytów zamawianych opon.
6. Ceny na witrynie opony-rolnicze.net  wyrażone są w złotych polskich i zawierają podatek VAT (ceny brutto).
7. W przypadku braku towaru w magazynie Zamawiający jest informowany o tym fakcie i związanym z tym wydłużeniem czasu realizacji zamówienia.Jeżeli zamawiający nie wyrazi zgody na wydłużenie czasu realizacji zamówienia może całkowicie zrezygnować z zamówienia bądź też zrezygnować tylko z pozycji, która wydłuża czas realizacji zamówienia.
8. Dowód zakupu (faktura VAT lub paragon fiskalny)jest wysyłany pocztą.
9. Zamówienia realizowane są tylko na terytorium Polski.
10. W przypadku wyboru sposobu płatności "przelew", towar jest wysyłanyw momencie otrzymania środków pieniężnych na konto bankowe w wysokości 100% wartości zamówienia.
11. Wszelkie zwroty wysyłane na koszt Firmy Hurtopony nie są przyjmowane, chyba że nastąpiły wcześniej inne ustalenia.
12. Klient ma prawo - zgodnie z art. 7 Ustawy z dnia 2 marca 2000 r. ochronie niektórych praw konsumentów oraz o odpowiedzialności za szkodę wyrządzoną przez produkt niebezpieczny – odstąpić od umowy sprzedaży bez podania przyczyn składając stosowne oświadczenie na piśmie w terminie do dziesięciu dni od daty otrzymania produktu.
13. Wzór stosownego oświadczenia należy wysłać na adres e-mail. W przypadku odstąpienia od umowy Klient jest zobowiązany do odesłania na własny koszt zakupionych Produktów w oryginalnym opakowaniu wraz z wypełnionym oświadczeniem i dołączonym oryginalnym dowodem zakupu(paragon fiskalny lub faktura VAT). Zwracany produkt nie może nosić śladów używania, być uszkodzony, dotyczy także opakowania.
14. Pieniądze za zwrócony Produkt Klient otrzyma przelewem na wskazany w oświadczeniu numer rachunku bankowego w przeciągu 14 dni roboczych od momentu otrzymania zwróconego Produktu. Koszty odesłania Produktu niepodlegają zwrotowi.
15. Firma zastrzega sobie możliwość braku dostępności określonego towaru, o czym klient
zostanie poinformowany.
16. Przesyłki są ubezpieczone przez firmy transportowe . W razie uszkodzenia lub zaginięcia przesyłki  podczas transportu klient może się domagać reklamacji od firm spedycyjnych transportowych używanych przez firmę Hurtopony,zarówno w internecie jak i na portalu allegro nie ponosi odpowiedzialności za przesyłany towar roszczenia należy kierować do firm transportujących  paczkę,sklep może udostępnić stosowne dokumenty.
17. Zakupienie w sklepie opony-rolnicze.net towaru wiąże sie z akceptacją postanowień regulaminu.
18. Przedstawiona w sklepie opony-rolnicze.net oferta nie stanowi oferty w rozumieniu Kodeksu Cywilnego, a jest jedynie zaproszeniem do rozpoczęcia rokowań (zgodnie z art. 71 K.C.). Powyższa oferta nie stanowi rzeczywistego odzwierciedlenia aktualnych stanów magazynowych.

1. Zakupiony w sklepie towar jest pełnowartościowy, objęty gwarancją producenta lub innych przedstawicieli producenta na terenie Polski. Kupując w opony-rolnicze.net strony wyłączają prawa rękojmi za wady przedmiotu.
2. Podstawą przyjęcia reklamacji jest dowód zakupu towaru (paragon fiskalny lub faktura VAT).
3. Na wszystkie reklamowane produkty zakupione w naszym sklepie przyznawana jest 24 lub 36 miesięczna gwarancja producenta.
4. Koszt przesyłki reklamowanego towaru pokrywa kupujący.
5. Zgłoszenie reklamacyjne musi być złożone na wypełnionym czytelnie napisanym oświadczeniu .
6. Reklamacja zostanie rozpatrzona i odesłana w ciągu czasu jaki bedzie wymagany do sprawdzenia prawidłowego użytkowania opony.

 Złożenie zamówienia w przez witrynę opony-rolnicze.net oznacza akceptację postanowień regulaminu oraz ze zgodą na przechowywyanie i przetwarzanie przez sklep opony-rolnicze.net danych osobowych zawartych w zamówieniu zgodnie z obowiązującymi przepisami ustawy o ochronie danych osobowych (Dz.u.ne.133 poz.83).


Zamówienie możecie Państwo złożyć  telefonicznie, za pomocą poczty elektronicznej lub poprzez formularz zamówienia dostępny na stronie.

Dla szybkiej i sprawnej realizacji zamówienia bardzo istotne jest podanie danych kontaktowych, przede wszystkim adresu e-mail oraz telefonu. Na adres e-mailowy otrzymacie Państwo informacje niezbędne do kontroli Waszego zamówienia, podglądu stanu realizacji i kontaktu z firmą przewozową.
Po złożeniu zamówienia otrzymacie Państwo e-mail potwierdzający przyjęcie zamówienia do realizacji. Prosimy o konieczne zapoznanie się z treścią listu i sprawdzenie poprawności zawartych w nim danych.

Składając zamówienie Nabywca akceptuje powyższy regulamin.

Przedstawiona w sklepie opony-rolnicze. oferta nie stanowi oferty w rozumieniu Kodeksu Cywilnego, a jest jedynie zaproszeniem do rozpoczęcia rokowań (zgodnie z art. 71 K.C.). Powyższa oferta nie stanowi rzeczywistego odzwierciedlenia aktualnych stanów magazynowych.


Opony wysyłamy do Państwa kurierem DPD lub firmą spedycyjną


Dla zamówień koszt wysyłki opon ustalany indywidualnie w zależności od ilości oraz gabarytów opony:

Czas realizacji zamówienia wynosi w większości przypadków 2-4 dni robocze od chwili jego złożenia.
Śledzić swoją przesyłkę można wchodząc na stronę dpd.com.pl .Wystarczy wpisać numer listu przewozowego który otrzymają Państwo po wysłaniu towaru. Można znaleźć tu również kontakty do firmy kurierskiej.

Przesyłki dostarczane są przez firmę kurierską w godzinach 8-18. Nie możemy wyznaczyć, ani zapewnić konkretnej godziny dostarczenia przesyłki. W celu określenia godziny dostawy proszę kontaktować się z firmą kurierską.

 Jeśli kurier przy próbie doręczenia, nie zastanie Państwa, pozostawi Awizo. Przesyłkę będzie można odebrać osobiście w lokalnym oddziale firmy kurierskiej. Następnego dnia firma kurierska podejmie kolejną próbę doręczenia.


Umożliwiamy Państwu dwie możliwości zapłaty za zamówiony towar:
  1. Płatność za pobraniem- płatność następuje przy odbiorze przesyłki. Gotówkę przekazujecie Państwo kurierowi firmy spedycyjnej, który dostarcza przesyłkę. Dowodem dokonania płatności u kuriera jest List Przewozowy, dołączony do przesyłki..
  2. Przedpłata- płatność przelewem na nasze konto, towar zostaje wysłamy po zaksięgowaniu pieniędzy na koncie bądź  po otrzymaniu potwierdzenia przelewu.
Wystawiamy faktury VAT.
 
Uwaga!
Faktury VAT są dołaczone do towaru lub przesyłane drogą mailową.


a) Jeżeli dostarczony towar był zgodny ze złożonym przez Państwa zamówieniem, a mimo to chcą Państwo z niego zrezygnować z jakichkolwiek względów, istnieje możliwość odesłania opon na własny koszt pod warunkiem, że nie były montowane, w ciągu 14 dni roboczych od daty zakupu. Prawo do zwrotu opon mają jedynie konsumenci. W polskim prawie pojęcie konsumenta zostało zdefiniowane w kodeksie cywilnym jako "osoba fizyczna dokonująca czynności prawnej niezwiązanej bezpośrednio z jej działalnością gospodarczą lub zawodową".

b) Jeśli dostarczony Państwu towar nie był zgodny z zamówieniem (np.omyłkowo pomylono rozmiar), prosimy o niezwłoczne poinformowanie nas o tym fakcie. Klient w takiej sytuacji zostaje zobowiązany do odmówienia przesyłki niezgodnej z jego zamówieniem, potwierdzenie podpisem na liście przewozowym jest równoznaczne z potwierdzeniem zgodności zamówienia.


UWAGA!

Prawo odstapienia od umowy nie dotyczy zamówień niestandardowych, mało popularnych i sprowadzanych na zamówienie, o czym Klient zostanie poinformowany przez Sprzedawcę. Zwrotu lub wymiany towaru można dokonać tylko pod warunkiem, że nie nosi on znamion użycia. Zwracany towar musi być odpowiednio zapakowany, tak żeby nie uległ uszkodzeniu w czasie transportu. Za zapakowanie i nadanie towaru odpowiedzialny jest jego nadawca. Nasza firma zastrzega sobie odmowę odbioru przesyłki, która nie spełnia tych warunków.

Podstawą do rozpatrzenia reklamacji jest dowód zakupu lub faktura VAT.
W celu reklamowania (zwrotu) towaru należy kontaktować się bezpośrednio z obsługą firmy Hurtopony. Zwroty towaru nieuzgodnione z żadnym pracownkiem nie będą uwzględniane.

Producenci opon rolniczych

  Infolinia:

  32 706 10 14